Грамотне проектування ГНБ: облік всіх факторів і нормативів

Прокол для газопровода под межобластной автотрассой

За традиційною технологією будівництва інженерних комунікацій перед прокладкою підземного трубопроводу через автомагістралі, залізниці, міські вулиці потрібно зупинити рух, зняти дорожнє покриття, вирити траншею.

Грамотне ГНБ проектування дозволяє відмовитися від руйнівних методів будівництва, прискорити прокладку трубопроводів.

Вміст проекту ГНБ

Технічне завдання враховує умови та завдання горизонтального буріння, різні для автомагістралей, міських вулиць, струмків або неглибоких річок.

У проекті враховуються особливості рельєфу, грунти на трасі проколу, для чого проводяться топознімання, беруться проби грунтів. Крім вивчення архівної документації на існуючі комунікації, проводиться пошук незареєстрованих підземних ліній трасошукачі. Додаткові дослідження особливо важливі при плануванні горизонтальних проколів в умовах тісної міської забудови.

У проект входять:

  1. Технічне завдання та пояснювальна записка. У пояснювальній записці наводяться українські норми проектування ГНБ (БНіП та ДБН), міждержавні ГОСТи. Технічне завдання враховує генплан місцевості, аналізує всі існуючі підземні комунікації, надземні споруди. В записку входять і листи узгодження робіт в дозвільних органах, інспекціях.
  2. Виконавча документація. Включає креслення, профілі проколу. У плани робіт включаються облаштування стартових і фінішних котлованів, під’їзні шляхи для бурильної техніки. Важливими моментами планування стають щільність грунтів, підземні води. У проекті необхідно враховувати і можливість весняного затоплення підземного переходу паводками.
  3. Специфікація матеріалів. Для різних видів комунікацій можуть використовуватися сталеві або пластикові труби. Сталеві труби, крім газопроводів, застосовуються як металеві захисні футляри для ліній зв’язку, підземних електропередач.
  4. Кошторис робіт. Залежить від довжини, глибини, діаметра буріння.
  5. Терміни робіт. Закладаються в проект при суміщенні проектування і буріння одним підрядником.

Планування термінів робіт залежить від потужності бурильної техніки. Переважно використання імпортних бурильних машин, які відрізняються високою продуктивністю.

Замовляючи буріння в спеціалізованій фірмі, що поєднує проектування і виробництво робіт, ви можете бути впевнені в дотриманні договірних термінів, гарантованій якості.

Переваги ГНБ проектування

Використання технологій і машин горизонтального буріння вигідно:

  • відмовою від демонтажних робіт (ГНБ проектування дозволяє прокласти трубопровід за чинною автотрасою, залізницею, стіною промислового корпусу);
  • прискоренням виконання робіт;
    значним зменшенням кошторису будівництва (не потрібно відновлення дорожнього полотна, зелених насаджень);
  • урахуванням особливостей рельєфу і характеристик грунту (знижує аварійність трубопроводів).

Компанія «ЗахідБурІнвест» проектує і проводить горизонтально-направлене буріння на глибинах до 10 метрів, прокладає тунелі діаметром до 800 мм. Щоб замовити проектування ГНБ переходів, залишайте заявку на нашому сайті. Після безкоштовного виїзду інженера на місце проведення робіт, проведення замірів і розрахунків, ми підготуємо попередній кошторис на проектування і прокладку траси.