Безтраншейне прокладання труб методом ГНБ

Прокладання інженерних комунікацій для підключення об’єктів, що зводяться в міських районах з існуючою забудовою, пов’язана в більшості випадків з улаштуванням траншей, тобто зі складнощами для руху пішоходів і проїзду автотранспорту. Однак можна уникнути цих неприємностей використовуючи безтраншейне прокладання труб – технологію, що має кілька різновидів, однією з яких є метод горизонтально-направленого буріння («метод ГНБ»).

Що таке метод ГНБ

Безтраншейна прокладка труб методом ГНБ

Для безтраншейного прокладання труби в умовах міської забудови методом ГНБ використовуються спеціальні бурові установки. Роботи за цією технологією виконуються в три етапи:

  • пілотна проходка свердловини: в стінку стартового котловану під кутом від 5 до 20 ° вводиться бурова головка з ріжучим робочим органом, в якому вмонтовано зонд – випромінювач. У міру проходки по бурильних штанг через форсунки в головці в свердловину подається бентонітовий розчин, який змазує робочий орган і закріплює стінки свердловини. Буріння проводиться по заздалегідь наміченої траєкторії, яка враховує реальне розташування діючих комунікацій за маршрутом проходки. Для цього зонд – випромінювач подає на монітор оператора установки інформацію про планове розташування бура, його нахилі і глибині. Залежно від цього, оператор, при необхідності, коригує хід буріння;
  • збільшення діаметра свердловини, для цього використовується обертовий розширювач, що йде від вихідного котловану у напрямку до вхідного, з використанням для цього бурильного розчину. Діаметр свердловини, отриманої в результаті розширення, на 20 – 30% більше діаметра труб, які будуть по ній проходити;
  • в підготовлену свердловину, затягуються попередньо укрупнені батоги труб.

При підготовці робіт з безтраншейної проходці свердловини методом ГНБ дуже важливо точно знати планове і висотне розташування існуючих мереж з тим, щоб мінімізувати ризик пошкодження діючих трубопроводів в ході буріння.

Переваги методу ГНБ при безтраншейному прокладанні труб

Метод ГНБ універсальний, з його використанням можна прокладати трубопроводи будь-якого призначення в різних грунтах. Він найбільш ефективний при влаштуванні мереж глибокого закладення (виключається необхідність виконання великого обсягу земляних робіт при копанні траншеї і кріплення стінок траншеї), а також при високому рівні грунтових вод (виключаються роботи з водопониження).

Крім цього, метод ГНБ має низку дуже серйозних переваг перед традиційними способами укладання інженерних мереж, зокрема його використання дає можливість:

  • виконання робіт незалежно від погодних та кліматичних умов;
  • подолання складних природних і штучних перешкод, як-то: автомобільних і залізних доріг, ярів і водойм, ін .;
  • коригування, при необхідності, траєкторії трубопроводу безпосередньо в ході виконання робіт;
  • проходки свердловини в мінімально допустимої близькості від інших трубопроводів завдяки точності системи локації;
  • збереження природного ландшафту.

За рахунок особливостей методу ГНБ, ціна безтраншейного прокладання труб виявляється значно нижче вартості робіт, виконаних за класичною технологією, а тривалість влаштування інженерних мереж при цьому зменшується в кілька разів.

Чому ТзОВ «ЗахідБурІнвест»

Однією із спеціалізованих підрядних організацій, здатних виробляти горизонтально-направлене буріння по всій Україні є львівське ТзОВ «ЗахідБурІнвест». Компанія має у власності необхідне прохідницьке обладнання, її персонал навчений, атестований і здатний виконувати проходку в будь-який геологічній і гідрогеологічній обстановці. Досвід прихованого прокладання інженерних комунікацій, знання специфічних особливостей технологій безтраншейної прокладки труб роблять ТзОВ «ЗахідБурІнвест» одним з лідерів регіонального ринку підрядних робіт по влаштуванню зовнішніх мереж.

Якщо вам потрібна прокладання комунікацій в складних умовах, звертайтеся в ТзОВ «ЗахідБурІнвест», тут обов’язково допоможуть!

Ім'я
Телефон
Невірний номер телефону
Задайте своє питання
Я згоден з політикою конфіденційності и даю згоду на обробку своїх персональних даних.