Локаційні прилади ГНБ: як вони влаштовані і як працюють

Локационные приборы ГНБ

Буріння в міській місцевості, та й скрізь, більше не вимагає попередніх розрахунків. Або вони звелися до мінімуму. Обходити труби, дроти, камені та інші об’єкти, роблячи той же прокол під дорогою, дозволяє локація для ГНБ.

Функції локаційної системи у бурових установок

Обговорюване обладнання виконує наступні дії:

  • Визначає і відправляє дані про місцезнаходження головки на екран оператора;
  • Дозволяє дізнаватися кут при входженні робочих елементів в грунт. Також передає інформацію про їх глибину;
  • Відстежує температуру елементів, що знаходяться під землею.
  • Локація для ГНБ – це комплекс бездротових електронних приладів, що дозволяють стежити за становищем і станом бура під час його роботи.

Як це працює

Сучасна техніка для створення проколів має керовані частини – вони роблять отвори не по прямій. Оператор знаходиться на поверхні. За пультом. На екран останнього в реальному часі виводяться дані від локаційної системи направленого буріння. Результат – шахти можна створювати умовно в будь-якому місці без демонтажу надземних об’єктів.

Які плюси

До 80-х років геологічним, комунальними та іншими службам доводилося використовувати плани місцевості. Такий підхід неминуче призводив до потрапляння на породи і ін. об’єкти. Результат – підвищення зносу або навіть поломка дорогої техніки. Тому системи локації стали незамінними і буденними, дозволяючи отримувати наступні плюси:

  • Відмінну точність;
  • Значна кількість даних;
  • Простоту контролю для оператора;
  • Постійний сигнал, що дає працювати в режимі реального часу.

Всі переваги впираються в фінансовий прибуток і зменшення втрат аналогічного роду. Це важливо в умовах міста, де пошкодження водопровідної труби призводить до позовів і штрафів, розрив кабелю до виплат за ремонт, і т. д.

Пристрій локації для ГНБ

Устаткування для відстеження бура без зорового контакту складається з 3 деталей. Погляньте:

  • Зонд – він встановлюється безпосередньо в головку, «які порпаються» грунт. Його завдання відправляти сигнал на зовнішній пристрій;
  • Приймач – блок, який одержує і обробляє дані з попереднього вузла. Часто прилади працюють на частотах 9-45 кГц, 9-13 кГц і забезпечуються захистом від перешкод для використання в міських умовах;
  • Дисплей – це екран, на який виводиться інформація з бура під час створення ГНБ-проколу. Формат випуску – дисплей на шарнірі. Може зніматися і використовуватися аналогічно планшету. Виготовляється з док-станцією (підставка з майданчиком, кріпленням).

Також в комплекті можуть йти батареї, кабелі та зарядні пристрої. Майже завжди прилади оснащуються захищеними від пилу і вологи корпусами.

Системи локації ГНБ – необхідність. Вони прості у використанні. Дозволяють зберегти техніку і захиститися від можливості пошкодження чужого майна. А ще дане устаткування прискорює робочий процес.